ıyad 

Maraş Son Haber

SON DAKİKA HABERLERİ
.

MAGAZİN

PİAZZA’DA SEMA GÖSTERİSİ

e-Posta Yazdır PDF

Eski Ramazan eğlencelerine özlem duyanlara hitap eden Piazza, semazen gösterileri ile de ziyaretçilerine duygu yüklü görsel bir şölen sundu. Türk ve İslam tarihinin yapı taşlarından biri olan ve kainatın oluşumunu, insanın dirilişini anlatan sema gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini topladı.3

Mevlana İle Özdeşleşen Gösterisi
Piazza’nın buz pistinde gerçekleştirilen sema gösterisi AVM'nin mimarisi sayesinde üst katlardan da rahatlıkla izlendi. Ruhani bir müzik eşliğinde gerçekleştirilen gösteri büyük beğeni topladı. ‘Gel, ne olursan ol yine gel’ diyerek, insanlık alemini kucaklayan Mevlana ile özdeşleşen gösteride, her hareketleri, hatta giysileri bile ayrı birer anlam ifade eden semazenler başarılı figürleriyle bol bol alkışlandılar.

AFŞİN BELEDİYESİ’NDEN MÜZİK ŞÖLENİ

e-Posta Yazdır PDF

Atatürk Parkı’nda Afşin Belediyesi’nce düzenlenen “Ramazan Etkinliği” halktan büyük ilgi gördü.

Belediye önünde yer alan Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen programa Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Belediye Başkan Yardımcısı Nusrat Karataş, daire müdürleri ve aileleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.AFŞİN-BELEDİYESİNDEN

Başkan Fatih Güven, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Belediyemizde görev yapan arkadaşlarımız tarafından güzel bir program hazırlanmış. Bu güzel müzik ziyafeti ile biz de burada günün tatlı yorgunluğunu attık. Halkımızın Ramazan gecelerini daha güzel geçirmeleri adına bu tür etkinlikler önümüzdeki günler artarak devam edecek. Bu vesile ile halkımızın mübarek Ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyor, sağlık ve afiyetle geçirecekleri nice Ramazanlar diliyorum.”

Her Gün 700 Kişiye İftar Yemeği

Program öncesinde Atatürk Parkı yanında yer alan Afşin Belediyesi İftar Çadırı’nda 700 kişiye iftar yemeği veriliyor.  Sponsor firmaların, hayırsever vatandaşların katkıları ve Afşin Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen iftar yemeği ikramı, Ramazan ayı boyunca devam edecek.

BABALAR VE OĞULLARI YARIŞTI

e-Posta Yazdır PDF

Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Toyzz Shop mağazası çocuklar için eğlence dolu bir etkinliğe imza attı. Heyecanı seven minikler için hazırlanan uzaktan kumandalı araba yarışı, AVM’nin zemin katında babalar ve oğullar arasında yapıldı.DSC 0300

Kıyasıya Rekabet Yaşandı

“Bu Araba Yarışında Emniyet Kemerine Gerek Yok” sloganıyla start alan yarışmada kıyasıya bir rekabet yaşandı. Babalar başlangıç çizgisinden bitiş çizgisine kadar uzaktan kumandalı arabayı kontrol etti, bitiş çizgisinde ise kumandayı oğluna devretti. Tekrar başlangıç çizgisine ulaşıldığında parkur tamamlanmış oldu.

46 Saniye 83 Salise İle Kazandılar

İlk maçta baba-oğul ikilisi Murat ve Muhammet Haliloğlu parkuru 1 dakika 09 saniyede tamamlarken, rakipleri Murat Yılmaz Tekin ve oğlu Ersun Yılmaz Tekin 2 dakika 04 saniyede kaldı. Böylece ilk maçın galibi Murat ve Muhammet Haliloğlu ikilisi oldu. İkinci maçta Ferhat Sahlep ve oğlu Durducan, 1 dakika 15 saniye ile parkuru tamamlarken rakibi Osman Ekizoğlu ve oğlu Mert, 46 saniye 83 salise ile kazanan takım oldu.  

“Boynuz Kulağı Geçmiş”

Üçüncü maçta ise Nasrettin Atmaca ve oğlu Enes, 2 dakika  45 saniye ile parkuru tamamlarken, rakipleri Davut Topuz ve Rıza Topuz, 2 dakika 7 saniye ile kazanan takım oldu. Parkurun galibi baba Davut Topuz yıllardır tır şoförlüğü yaptığını belirterek, kumandalı arabayı kullanırken zorlandığını söyledi. Baba Topuz, “Yarışmada çocukların babalarından daha başarılı olduğunu gördüm. Demek ki boynuz kulağı geçmiş” dedi.

Yarışı kazanan 3 baba ve çocuk Toyzz Shop’tan 50 TL’lik hediye çeki ile sürpriz armağanların sahibi oldular. 

KIRAÇ MEMLEKETİNDE SAHNE ALACAK

e-Posta Yazdır PDF

7 Mayıs2014  Cumartesi günü rock ve pop müziğinin ünlü ismi Kıraç Hanefi Mahçiçek stadyumunda saat 19:30 da sahne alacak.

Kıraç inşaat tarafından organize edilen dev konserde Kıraç hem memleketinde sahne alacak hem de hayranlarına unutulmaz bir konser yaşatacak.

Kıraç inşaat sahibi Mustafa Kıraç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Organizasyon bizden katılım hemşerilerimizden" dedi.KIRAÇ-MEMLEKETİNDE

7 Mayıs Cumartesi günü Hanefi Mahçiçek stadyumunda yapılacak organizasyona tüm halkımızın katılımı için davette bulunan Mustafa Kıraç, katılımın ücretsiz olduğunu ve tüm Kahramanmaraş halkının bu organizasyonu kaçırmaması gerektiğini vurguladı.

Türk Pop- Rock müziğinin güçlü ismi Kıraç konser vermek için memleketine geliyor. Kıraç'ın Kahramanmaraş'lı hemşerilerine unutulmaz bir gece yaşatması bekleniyor.

İÇLERİNDEN GELEN MÜZİKLE DANS EDİYORLAR

e-Posta Yazdır PDF

“Yetenek Sizsiniz Türkiye” finalistlerinden “Sessiz Dans Ekibi”, yarışmada büyük ilgi gören dans gösterisini ve özel koreografilerini Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sunacak.

İşitme engelli olan ve sessiz dünyalarını katıldıkları yarışma aracılığıyla tüm Türkiye’ye duyuran Sinan Bilgiç, Galip Şükrü Afşar, Ali Sarp ve Ümit Okatan’dan kurulu ekip, Kahramanmaraşlıları da kendilerine hayran bırakacak.İÇLERİNDEN-GELEN-MÜZİKLE-marassonhaber

Engelli olmak dansa engel değil


Programdaki dans performanslarıyla izleyicilerden ve jüri üyelerinden büyük alkış alan Sessiz Dans grubu üyeleri, gösterilerini 8 Haziran Pazar günü saat 17.30’da Kahramanmaraş Piazza’da sergileyecek. Dans ederken müziği duymasalar da içlerinden gelen ritme kulak verdiklerini belirten sempatik dansçılar, engellerin nasıl aşılabileceğini ve engelli olmanın dansa engel olmadığını, bir kez daha kanıtlamış olacaklar.

Sayfa 1 / 42

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Buradasınız: