SON DAKİKA HABERLERİ
.

MAGAZİN

PİAZZA‘DA BOL KAHKAHALI AÇILIŞ

e-Posta Yazdır PDF

Ünlü ses sanatçısı Safiye Soyman ve Faik Öztürk, damak tadının önde gelen markalarından Bursa Kebap Evi'nin Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki 44'üncü şubesinin açılış törenine katıldı. Önlüklerini giyip mutfağa giren ünlü ikili, açılış törenine katılanları esprileri ile kahkahaya boğdu.

Dünyaca meşhur Bursa kebabını en gerçek haliyle tüketicilere sunmak için modern ve yenilikçi bir yönetim anlayışı ile kurulan Bursa Kebap Evi'nin Piazza'daki açılış törenine, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve seçkin bir davetli grubu katıldı.PİAZZADA-BOL-KAHKAHALI-AÇILIŞ3

Eşsiz lezzetler

İskender, İnegöl köfte, pideli köfte, soslu tavuk ve  çorba gibi birbirinden nefis lezzetleri Kahramanmaraş halkının damak zevkine sunan Bursa Kebap Evi'nin açılış töreninin özel konukları Safiye Soyman ve Faik Öztürk, sempatik tavırlarıyla ilgi odağı oldular.

Dondurma şov

Bursa Kebap Evi markasının sahibi olan Helvacı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreninde, dondurma şov da vardı. Kahramanmaraş'ın ünlü lezzeti dondurmayı satırla kesen Safiye Soyman ve Faik Öztürk, konuklara da kendi elleriyle ikram ettiler.PİAZZADA-BOL-KAHKAHALI-AÇILIŞ1

Gaziantepli girişimcinin başarısı

Cem Helvacı yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ta olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Gaziantepliyim ancak, bu kenti de doğduğum yer kadar seviyorum. Kahramanmaraşlılar, Bursa Kebap Evi lezzetini ilk günden sevdi. İyi ki buradayız." dedi.

Bursa lezzeti Türkiye'nin her yerinde

Mevcut 44 şubenin 35’inin AVM’lerde olduğu bilgisini veren Cem Helvacı, Adana’da ise caddede faaliyetlerini sürdürdüklerini vurgulayarak Adana Optimum’da da şube açmak istediklerini söyledi. Şanlıurfa Piazza AVM’de de şubelerinin bulunduğunu anlatan Helvacı, "Türkiye'nin dört bir yanına Bursa kebabının lezzetini sunuyoruz." dedi.

 

KAHRAMANMARAŞ "ATİYE" İLE COŞTU

e-Posta Yazdır PDF

Şarkıları, yorumu ve sempatik tavırlarıyla son dönemlerin en çok konuşulan genç yıldızlarından Atiye, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sevenleriyle buluştu.

En güzel eserlerini seslendirdiIMG 8504

Yorumculuğunun yanı sıra besteci ve söz yazarı kimliğiyle de müzik kariyerini başarıyla sürdüren Atiye, muhteşem sahne performansıyla hayranlarının gönlünü fethetti. Seslendirdiği, “Soygun var”, “Uyan da gel” ve “Ya habibi” adlı popüler şarkılarıyla müzik ziyafeti çeken Atiye'ye hayranları da eşlik etti.

Şarkılarını dansıyla bütünleştirdi

Sesinin yanı sıra dansıyla da büyük beğeni toplayan Atiye, hayranlarının gönlünde bir kez daha taht kurdu. Buz pisti çevresini dolduran izleyicilerin uzattığı elleri geri çevirmeyen Atiye, sık sık sahne etrafında tur atarak sevenlerinin ellerini tuttu. Atiye, verdiği mini konser sonrasında bol bol imza dağıttı.

Ağlayan hayranını teselli etti

Atiye'yi yakından görmek ve onun imzasını alabilmek için bekleyen binlerce kişi arasında bulunan bir genç kız ise ünlü sanatçının yanına gelince hıçkırıklarla ağlamaya başladı. Genç kızın gözyaşlarını silerek teselli eden Atiye, daha sonra ona sarılarak yanaklarından öptü.

Çok mutlu oldu

Gördüğü büyük ilgi karşısında sevincini dile getiren Atiye, "İnsanın böylesine sevildiğini görmesi çok güzel bir duygu. Tüm Kahramanmaraşlılara ve beni bu güzel insanlarla buluşturan Piazza AVM yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Alkış ve tezahürat yağmuru

Sanatsal, sosyal ve kültürel aktiviteleriyle kent yaşamını renklendiren Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki Atiye fırtınasına alkış ve tezahürat yağmuru eşlik etti.

BİSİKLET ŞOVU NEFES KESTİ

e-Posta Yazdır PDF

Bisikletin ustaları, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde heyecan fırtınası estirdi.

Açıldığı günden bu yana, hesaplı ve kaliteli alışverişin adresi olarak bölgenin çekim merkezi haline gelmesinin yanı sıra, çeşitli spor gösterileriyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan Kahramanmaraş Piazza AVM, bu kez bisiklet akrobatlarını konuk etti. TV’de büyük ilgi çeken Yetenek Sizsiniz Yarışması finalistlerinden olan İstanbul Bisiklet Ekstrem Grubu, hünerlerini bu kez AVM ziyaretçileri için sergiledi.

Nefesler tutulduBİSİKLET-ŞOVU-NEFES-KESTİ1

Bisikletle, iki tekerlek ve tek tekerlek üzerinde çeşitli akrobatik hareketler yapan, zaman zaman da adeta havada uçan grubun gösterisini, AVM ziyaretçileri nefeslerini tutarak izledi. Her yaştan ziyaretçinin heyecanla izlediği gösteriyi, bir çok ziyaretçi de ellerindeki cep telefonları ile videoya çekerek ölümsüzleştirdi.

Bisiklet akrobatları, gösteri sonunda izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

ULUSAL BASIN KMTSO’YU KONUŞTU!

e-Posta Yazdır PDF

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 22 ülkeden 250 firmanın katıldığı KTM ile Uluslararası Tekstil Zirvesi (UTZ)’nin gala gecesi televizyonlarda, yazılı ve görsel birçok medya kuruluşunun gündemine yer aldı. Modanın başkentlerinde yapılan defilelere taş çıkaran gecede, tamamı Kahramanmaraş’ta üretilen denim ve gelinlikler tanıtıldı.

Ortak akıl hareketi ile 22- 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Tekstil Zirvesi’ne ve Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı’na büyük katılım oldu. Özellikle tekstil alanında üretim yapan firmalar bu firmaların makine teçhizatını karşılayan birçok kuruluş katıldı.image009

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen World’s Textile City” Gala Gecesi ise Türkiye’nin önde gelen TV kanalları ve gazeteleri tarafından işlendi. Koreografisi Asil Çağıl tarafından yapılan defilede podyuma Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Tuğçe Sarıkaya, Gamze Balım, Cansu Melis Karakuş, Yağmur Ayas, Seviye İkbal Tulgar ve Açelya Kartal gibi isimler çıktı. Milliyet Businnes, Milliyet Cadde, Sabah Günaydın, Takvim, Vatan ve birçok gazetede çıkan haberler ise Kahramanmaraş’ın Tekstil anlamında iddialı olduğunu gözler önüne serdi.image011

Kahramanmaraş’ta bulanan yerele gazetelerin yanı sıra Karadeniz bölgesi ve Bursa’da yayın yapan yüksek tirajlı gazetelerde Kahramanmaraş’a büyük yer verdi.

HACER GÜNDAY İMZASI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliğiyle “World’s Textile City” sloganıyla düzenlenen UTZ’nin gala gecesinde konuklar, spor kıyafetlerin vazgeçilmezi olan denim kumaşını farklı yorumlarla izleme imkanı buldu. Günlük hayatımıza rahatlığın simgesi olarak giren kot kumaşları, modacı Hacer Günday’ın saray desenleri ile Maraş işini birleştirdiği Haute Couture tasarımlarıyla paha biçilmez hale geldi.

LEVON KORDONCİYAN İMZALI KOT SMOKİN

Atatürk’ten buyana dört kuşak smokine adını altın harflerle yazdıran Kordonciyan ailesi ise, bu kez bir ilke imza attı. Defilenin finalinde gelinliğe eşlik etmesi için tasarlanan kot smokin davetlilerin ilgi odağı oldu. Levon Kordonciyan’ın UTZ için tasarladığı bu özel tasarım smokini model Barış Aslan tanıttı.

“TEKSTİL BİZİM VAZGEÇEMEYECEĞİMİZ AMİRAL GEMİMİZ”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, “Yatırımlarımız durmadan devam edecek. Ama biraz da moda, tasarım, dizayn gibi konulara daha ağırlık vermemiz gerekiyor. Bu bağlamda böyle bir organizasyonu sanayici ve iş adamlarına özendirici olması amacıyla yaptık. İlerleyen yıllarda Kahramanmaraşlı iş adamlarının çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Burada canlı mankenlere sunulan birçok giysi dışında, sanayicilerimizin cansız mankenler üzerinde birçok ürünü görebilirsiniz. Ben Kahramanmaraş’ta üretim, ihracat yapan, istihdam sağlayan tüm sanayici ve iş adamlarımızı tebrik ediyorum. Bu sergilen tüm eserleri onların alın teri olarak görüyorum. Gelecekte Kahramanmaraş tekstil sektöründe büyümeye devam edecek. Tekstil bizim vazgeçemeyeceğimiz amiral gemimiz. Türkiye’nin istihdamda, ihracatta ve bırakmış olduğu katma değerle ülkemizin yüzakı olan bir sektördür” dedi.

Son Güncelleme: Salı, 04 Kasım 2014 06:42

GALA GECESİ KONUKLARI BÜYÜLEDİ

e-Posta Yazdır PDF

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Sütçü İmam Üniversitesi işbirliği bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Tekstil Zirvesi Gala Gecesi düzenlendi. Geceye, ünlü modacı Hacer Günday’ın Kahramanmaraş’ta üretilen denim kumaşlardan hazırladığı modeller ve Medeniyetler Korosunun konseri damgasını vurdu.DSC 8010

 Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası salonunda birbirinden ünlü modellerin podyuma çıktığı defilede, ünlü Modacı Hacer Günday’ın Kahramanmaraş’ta üretilen kot kumaşlarından tasarladığı Haute Couture abiye ve gelinlikler UTZ’nin Gala Gecesine damga vurdu. Koreografisi Asil Çağıl tarafından yapılan defilede podyuma Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Tuğçe Sarıkaya, Gamze Balım, Cansu Melis Karakuş, Yağmur Ayas, Seviye İkbal Tulgar ve Açelya Kartal gibi isimler çıktı. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliğiyle “World’s Textile City” sloganıyla düzenlenen UTZ’nin gala gecesinde konuklar, spor kıyafetlerin vazgeçilmezi olan denim kumaşını farklı yorumlarla izleme imkanı buldu. Günlük hayatımıza rahatlığın simgesi olarak giren kot kumaşları, modacı Hacer Günday’ın saray desenleri ile Maraş işini birleştirdiği Haute Couture tasarımlarıyla paha biçilmez hale geldi.

 LEVON KORDONCİYAN İMZALI KOT SMOKİNgala1

Atatürk’ten buyana dört kuşak smokine adını altın harflerle yazdıran Kordonciyan ailesi ise, bu kez bir ilke imza attı. Defilenin finalinde gelinliğe eşlik etmesi için tasarlanan kot smokin davetlilerin ilgi odağı oldu. Levon Kordonciyan’ın UTZ için tasarladığı bu özel tasarım smokini model Barış Aslan tanıttı.

 “TEKSTİL BİZİM VAZGEÇEMEYECEĞİMİZ AMİRAL GEMİMİZ”gala

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden Kemal Karaküçük, “Yatırımlarımız durmadan devam edecek. Ama biraz da moda, tasarım, dizayn gibi konulara daha ağırlık vermemiz gerekiyor. Bu bağlamda böyle bir organizasyonu sanayici ve iş adamlarına özendirici olması amacıyla yaptık. İlerleyen yıllarda Kahramanmaraşlı iş adamlarının çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Burada canlı mankenlere sunulan birçok giysi dışında, sanayicilerimizin cansız mankenler üzerinde birçok ürünü görebilirsiniz. Ben Kahramanmaraş’ta üretim, ihracat yapan, istihdam sağlayan tüm sanayici ve iş adamlarımızı tebrik ediyorum. Bu sergilen tüm eserleri onların alın teri olarak görüyorum. Gelecekte Kahramanmaraş tekstil sektöründe büyümeye devam edecek. Tekstil bizim vazgeçemeyeceğimiz amiral gemimiz. Türkiye’nin istihdamda, ihracatta ve bırakmış olduğu katma değerle ülkemizin yüzakı olan bir sektördür” dedi.

 Defile sonrası Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, defilenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, modacı Hacer Günday’a ve Geceye sponsor olan Kipaş Holding, Matesa Tekstil, Şirikçioğlu Mensucat, Abateks, D Plus Denim ve İskur Tekstil’e

plaket verdi.

 Uluslararası Tekstil Zirvesi kapsamında tekstil mühendisliği bölümü tarafından bir Ar-Ge proje yarışması düzenlendi. Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Yasemin Korkmaz ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ve Meclis Başkanı M. Hanifi Öksüz bu yarışmada ilk üçe giren öğretim üyelerine ve öğrencilere ödül verdi.

 Gala Gecesinin son bölümünde Yılmaz Özfırat yönetimindeki Medeniyetler Korosu muhteşem bir konserle konukları büyüledi. 

Sayfa 1 / 45

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Buradasınız: